Tallinkin laivavuokrauksia

Aloittaja Janne Koskinen, 05.07.2022, 17:27:07

« edellinen - seuraava »

Lasse Mäkinen

Lainaus käyttäjältä: Juhani Mehto - 30.10.2023, 11:53:47 Isabelle on Traficomin Porttraffic-palvelun mukaan tulossa Naantaliin telakalle 3.11. Alustavaksi lähtöpäiväksi on laitettu vasta 30.11., joten voinee saada uutta pakkelia pintaan. Sen korsteenissahan on ollut Bridgemansin logo jo kolmisen kuukautta.

EDIT: Tulo venyykin 6.11. asti.

Isabelle lähti Paljassaaresta eilen ja on nyt Hangon redillä. Naantalissa pitäisi olla tyhjä allas, tulikohan mutkia matkaan..?

Juhani Mehto

#121
Lainaus käyttäjältä: Lasse Mäkinen - 06.11.2023, 14:20:18 Isabelle lähti Paljassaaresta eilen ja on nyt Hangon redillä. Naantalissa pitäisi olla tyhjä allas, tulikohan mutkia matkaan..?

Altaasta lähti eilen edellinen alus, konttilaiva Intersea Traveler. Jos altaan tyhjennys ja pukkien siirtely on jätetty tälle päivälle, niin ei ole mitenkään ihmeellistä, että Isabelle tulee vasta huomenna. Myös luotsiennakko oli laitettu 7.11. jo ennen kuin se lähti Tallinnasta. Voi myös olla, että tekevät testauksia, sillä se on maannut laiturissa nyt jo melkoisen pitkään.

EDIT: Isabelle lähti Naantalista kohti Vlissingenia 24.11. aamuyöllä.
EDIT 2: Menikin Antwerpeniin, mistä lähti 29.11. kohti Las Palmasia, todennäköisesti bunkraamaan.
Kun on lusikalla annettu, ei voi kauhalla ammentaa.

<- Chios Luckin kuva Marinetrafficissa
Lisää laivakuvia täällä.